2023. aasta 5 populaarseimat superautot

0
2023. aasta 5 populaarseimat superautot

Uus aasta, uued autod

Kui me uude aastasse veeresime, on kõik puhas ja uus meie meeles.

Alates uue treeningrutiini alustamisest, et kaotada need mõned puhkusekilod, kuni uue töökoha või uue hobi alustamiseni – uus aasta toob alati palju võimalusi. Juhtub ka terve uus aasta autotööstuse naudinguid, mis on loodud selleks, et panna entusiastide südamed laulma. Teame, et kõik on praegu elektriautode vastu, kuid mõtlesime, et astume sammu tagasi ja räägime millestki, mis on rohkem meie roolikambris. See on õige! Superautod.

Teame, et on raske valida vaid viit, kuid uskuge meid, need on ühed kõige eepilisemad superautod. Niisiis, millised superautod on 2023. aastaks suminad ja kas me saame oma superautode sõidutuuri või superautode raja päevadel mõne käega katsuda?

Lisateabe saamiseks lugege edasi.

Chevrolet Corvette Z06

Foto allikas: MotorBiscuit.com

Sõiduki tüüp: Keskmootoriga, tagaveoline, 2 reisija, 2-ukseline Targa

Mootor: DOHC, 5,5-liitrine, 32-klapiline V-8 alumiiniumploki, peade ja kütuse otsesissepritsega

Edasikandumine: 8-käiguline topeltsiduriga automaat

Hobujõud: 670 hj @ 8400 p/min

Pöördemoment: 460 lb-ft @ 6300 p/min

Päritoluriik: USA

0–60: 2,7 sekundit

Tippkiirus: 189 miili tunnis

Kui te üldse autotööstust jälgite, siis pole lihtsalt mingit võimalust, et te poleks kuulnud täiesti uuest C8 Corvette Z06-st. Viimase aasta jooksul oleme välja andnud sama “Kas sa saad uue Z06?” küsimus sadadelt klientidelt. Kuigi me tahaksime teile kindla jah-sõna anda, pole me selles päris kindlad, sest nii palju inimesi üritab ühte neist imelistest üle-Ameerika koletistest kätte saada! Peame seisma järjekorras, nagu kõik teisedki.

Miks siis inimesed selle asja peale nii hullud on? See taandub kahele lihtsale sõnale: loomulikult hingav. Täpselt nii, uus Corvette Z06 lükkab tagasi vabalthingava tasapinnalise vändaga V8, mis toodab hämmastavalt 670 hobujõudu kiirusel 8400 p/min. Kui arvate, et need kõlavad rohkem nagu Ferrari numbrid, oleksite surnud. Tegelikult on Z06 võimsaim vabalthingav V8, mis kunagi Ameerikast välja tulnud. Tänu suurele hulgale võidusõiduks valmis trikkidele, hiilgavale šassiile koos tõsiste piduritega ja ühele maailma parimale topeltsiduriga käigukastile on tohutu jõuga kaasas palju peatumis- ja pööramisvõimet. See asi on täielik pakett. Oh, kas me mainisime seda ka kõlab uskumatult (disaini järgi)?

Kas Chevrolet ehitas sõiduki, mis suudab alistada maailma parimad ja võita neid oma mängus? Vead kihla, et nad tegid.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Foto allikas: Lamborghini.com

Sõiduki tüüp: Keskmine mootor, nelikvedu, 2 reisija, 2-ukseline Targa

Mootor: DOHC, 6,5-liitrine, 48-klapiline V-12, alumiiniumplokk ja pordi sissepritsega pead

Edasikandumine: 7-käiguline automatiseeritud manuaalkäigukast

Hobujõud: 770 hj @ 8500 p/min

Pöördemoment: 531 naela-jalga @ 6750 p/min

Päritoluriik: Itaalia/Saksamaa

0–60: 2,8 sekundit

Tippkiirus: 217 MPH

Ah, kellele ei meeldiks Lamborghini absoluutne mehaaniline hullus? Kindlasti teeme seda, just seepärast on Xtreme Xperience’i ridadesse tulnud mitu itaalia pulli.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster esindab surevast superautode sordist absoluutset viimast. Sarnaselt Z06-ga tuleb lauale ilma turboülelaaduriteta Lamborghini Aventador SVJ Roadster ja vau, kas sellel asjal on mootor! Tagumise mootorikatte alla on Lamborghini toppinud 6,5-liitrise V12, mis väntab pöörase 770 hobujõuga 8500 p/min juures. Usaldage meid, kui ütleme, et kukute autotööstuse õndsuses põlvili, kui kuulete, et asi süttib. See kõik on itaalia keel ja see on jõhker. Selliseid mootoreid nad tõesti enam ei tooda ja kui sa armastad autosid, siis oled võlgu sõita vabalthingava koletise roolis.

Loomulikult käitub Lamborghini Aventador SVJ Roadster samuti nagu võidusõiduauto, pakkudes samal ajal juhile vabas õhus elamust, et kuulda paremini seda ulguvat V12 üle õla.

Mida me saame öelda? Superautode kogemuste maailmas on Lamborghini Aventador SVJ Roadster umbes nii hea, kui võimalik.

Porsche 911 GT3

Foto allikas: Caranddriver.com

Sõiduki tüüp:Tagamootor, tagaveoline, 2 reisija, 2-ukseline kupee

Mootor: DOHC, 4,0-liitrine, 24-klapiline lame-6, alumiiniumplokk ja kütuse otsesissepritsega pead

Edasikandumine: 7-käiguline topeltsiduriga automaat

Hobujõud: 502 hj @ 8400 p/min

Pöördemoment: 346 naela-jalga @ 6100 p/min

Päritoluriik: Saksamaa

0–60: 2,7 sekundit

Tippkiirus: 198 miili tunnis

Superautode maailmas on asjade lahendamiseks mitu võimalust. Saate teha seda, mida Lamborghini teeb, ja toppida tagumise kapoti alla tohutu V12, mis on ühendatud sama suure AWD-šassii külge. Või võite teha seda, mida Porsche teeb, ja toppida kerge, kõrgetel pööretel töötava mootori kompaktsesse ja kergesse korpusesse, mis suudab toime tulla peaaegu telepaatiliste võimetega.

Porsche GT3 on kehastus sellest, milline üks sportauto olema peab. Otse öeldes vastab GT3 peaaegu Aventador SVJ Roadsteri jõudlusele, kuid teeb seda kuue silindriga vähem ja üle 250 hobujõuga! Tänu võidusõiduks ettevalmistatud lameda kuue mootoriga mootorile, mis pöörleb hullumeelselt kõrgele 8500 p/min pöördejoonele, ja tagaveole nõuab GT3-l tõsiseid oskusi, et juhtida oma piire. Enamik tavalisi juhte ei näe kunagi tänaval GT3 piire, kuid see ei tähenda, et te ei saaks seda 502-hobujõulist karjet nautida.

Meie Open Roadi autopargis on GT3 ja iga inimene, kes GT3-st välja tuleb, itsitab rõõmu ja hirmu segust. Tavaliselt stoilise Saksa kaubamärgi jaoks on GT3 nagu löök kõhule ja me armastame seda.

Ferrari SF90 Stradale

Foto allikas: Caranddriver.com

Sõiduki tüüp: Keskmootoriga, nelikvedu, 2-kohaline kupee

Mootor: Kahe turboülelaaduriga ja vahejahutusega, DOHC, 4,0-liitrine, 32-klapiline 4,0-liitrine V-8. 2 püsimagnetiga sünkroonse vahelduvvoolu esimootorit ja 1 püsimagnetiga sünkroonse vahelduvvoolu mootorit.

Edasikandumine: 8-käiguline topeltsiduriga automaat

Hobujõud: 986 hj

Pöördemoment: 786 naela-jalga

Päritoluriik: Itaalia

0–60: 2,0 sekundit

Tippkiirus: 211 MPH

Vabandage, kuni hinge tõmbame.

Olgu, meil on hästi.

Kõigist selle hullumeelse nimekirja sõidukitest on Ferrari SF90 Stradale kuidagi isegi hullumeelsem kui ülejäänud. Ferrari telgi superauto saab selle pazzo prestazione kahe turboülelaaduriga V8 ja kolmest elektrimootorist koosnev komplekt, mis ammutavad energiat 6,5 kWh liitiumioonakust. Kõik see tähendab 968 hobujõudu ja 786 naela pöördemomenti, millest piisab 2,0-sekundiseks plahvatuseks kuuekümneni. Jah, sa kuulsid õigesti, 2,0 sekundi 0–60 aeg!

See on ka esimene keskmootoriga Ferrari superauto (kupee GT4C Lusso arvestamata), millel on nelikvedu. Nii et jah, võite oma poolemiljonilise autoga talvel mägedesse suusareisile sõita. Kas inimesed teevad seda? No kui tahad, siis saad.

Muidugi saab Ferrari SF90 Stradale hakkama ka võidusõiduautoga ja peatub nagu võidusõiduauto, kuid sellel on ka üks parimaid interjööre kõigist superautodest. Tõsiselt, sellel asjal on üle armatuurlaua 16-tolline ekraan!

Kui teile meeldib hullus, on Ferrari SF90 Stradale teie hullumeelsus.

McLaren 765LT Spider

Foto allikas: Caranddriver.com

Sõiduki tüüp: Keskmootoriga, tagavedu, 2 reisija, 2-ukseline kabriolett

Mootor: Kahe turboülelaaduriga ja vahejahutusega DOHC, 4,0-liitrine V-8 alumiiniumploki/peadega ja pordi sissepritsega

Edasikandumine: 7-käiguline topeltsiduriga automaat

Hobujõud: 755 hj @ 7500 p/min

Pöördemoment: 590 lb-ft @ 5500 p/min

Päritoluriik: Ühendkuningriik

0–60: 2,7 sekundit

Tippkiirus: 205 MPH

McLaren on üks neist ettevõtetest, mis on mõeldud ainult kõige kirglikumatele autohuvilistele. Nende vormel-1 meeskond on vanuselt teine ​​​​paddockis ning nende maanteeautod on alates McLareni F1 debüüdist 1990. aastatel selja taga surunud ja südameid röövinud.

Varem ainult kupeena saadaval olnud McLaren 765 LT (Long Tail) Sider ühendab kerge süsinikkiust kere ühe McLareni hullumeelse turboülelaaduriga V8 mootoriga. Selles iteratsioonis räägime 755 hobujõust tagarataste kaudu. Juhitavus on jõhker, kuid keskendunud ja kogu superautol on tunne, et see ümbritseb teie südant ja hinge. Kui soovite tunda, nagu sõidaksite õhukese looriga võidusõiduautoga, on McLaren 765 LT Spider teie sõiduvahend.

Meil on McLareni sõidukitega olnud segane ajalugu, kuid võime alati öelda, et lükatuna (ja töötades) on need ühed kõige keskendunumad juhiautod planeedil.

Tulge 2023. aastal superautoga sõitma

Meie Xtreme Xperience’i kirg on panna teiesugused inimesed eluks ajaks heauskse superauto rooli taha.

Tulge ühele meie rajapäevadest auhindadega pärjatud radadele üle kogu riigi ja teid juhendavad professionaalsed võidusõiduinstruktorid, kes aitavad teil superautot lõpuni viia. Õpid, kuidas lüüa tippe, õigel ajal pidurdada ja kuidas sirgetel gaasi lüüa. See on eluaegne põnevus ja see on suurepärane kingitus kõigile, kes armastavad kiiresti liikuda.

Open Road paneb superautode kogemuse tänavatele mõnes riigi kaunimas kohas. Saate alustada giidiga ekskursiooni läbi hüppeliselt tõusvate mägede, jõeorgude ja palju muu, kui lükkate superautot mööda parimaid sõiduteid. Segades superautod ja eritellimusel valmistatud reisikogemused, loome mälestusi. Võtke oma pere või sõber sõidule kaasa, kuid veenduge, et nad on põnevussõiduks valmis.

Kes teab, mis meie laevastikus 2023. aasta hooajal maandub! Kohtumiseni rajal või Avatud Teel!

LEIA SÜNDMUS

Postitus 2023. aasta 5 populaarseimat superautot ilmus esmakordselt saidil Xtreme Xperience.

sarnased postitused

Leave a Reply