8 fakti, mida Kia E-GMP elektrisõidukite platvormi kohta teada saada

2
8 fakti, mida Kia E-GMP elektrisõidukite platvormi kohta teada saada

E-GMP elektrisõidukite platvorm juhib Kia & Hyundai täiselektrisõidukite ajastul.

Hyundai Motor Group avalikustas ametlikult täiesti uue spetsiaalse akuga elektrisõiduki (BEV) platvormi.

Edaspidi kasutavad Hyundai, Kia ja Genesis uut platvormi, mis sai veebipõhise avaliku ürituse nimega “E-GMP Digital Discovery”, kõigil oma tulevastel elektrisõidukitel nii USA-s kui ka mujal maailmas.

Platvormi hakatakse kasutama Kia järgmise põlvkonna mudelites alates 2021. ja 2022. aastast. See suudab hakkama saada kõikvõimalike erinevate sõidukitega, sealhulgas sedaanide, maasturite, crossoverite ja isegi suure jõudlusega elektriautodega.

E-GMP platvorm on mõeldud eranditult akutoitega elektrisõidukitele ja pakub eeliseid, mida Hyundai kontserni praegu kasutatavatel platvormidel ei leidu. Need muud platvormid on kõik sisepõlemismootoriga mudelite jaoks.

Uue platvormi paljude eeliste hulgas on võimsam sõiduomadus, suurem arenduspaindlikkus, paremad turvafunktsioonid, rohkem reisijate- ja lastiruumi ning parem sõiduulatus.

Esmapilgul on uuel platvormil palju tegemist ja eeldatakse, et see on äärmiselt konkurentsivõimeline. Kaevame sügavamale ja räägime 8 olulisest üksikasjast uus Kia E-GMP platvorm.

1. Kia E-GMP tehnilised andmed

  1. Sõiduulatus üle 311 miili (500+ kilomeetrit) ühe laadimisega WLTP-tsüklis
  2. Ekstreemne sportauto kiirendus tippmudelite 0–100 km/h (62 miili tunnis) vähem kui 3,5 sekundiga
  3. Maksimaalne kiirus kuni 260 km/h (162 mph)
  4. Uus kiire elektrimootor (kuni 20 000 p/min)
  5. 80% laadimine on võimalik 18 minutiga 350 kW (800 V) alalisvoolu kiirlaadijaga
  6. Saadaval on kahesuunaline laadimine
  7. Tagavedu või valikuline nelikvedu

2. Äärmiselt kiire laadimine

800 V laadimisvõimalusega E-GMP platvorm on varustatud tööstusharu juhtivate ülelaadimisvõimalustega.

Et seda lihtsamini mõistetavate numbritega väljendada, saab uue Kia E-GMP platvormi 80% täis laadida vaid 18 minutiga. See võib lisada ka ligikaudu 100 kilomeetrit (62 miili) sõiduulatust vaid viie minutiga.

Enamik EV mudeleid võimaldab tänapäeval ainult ühesuunalist laadimist. E-GMP-põhine laadimissüsteem on palju paindlikum, kuna see võimaldab ka kahesuunalist laadimist!

Ilma lisakomponentide vajaduseta saab sõiduki akust energiat tühjendada. See tähendab, et Kia laadimissüsteem suudab töötada teiste 110/220 V elektrimasinatega ning samuti saab laadida teisi EV-sid.

3. Tulevased täiselektrilised sõidukid

Kokkuvõttes ilmub E-GMP Hyundai Motor Groupi 23 tulevases BEV-mudelis, sealhulgas 11 spetsiaalses BEV-mudelis.

Eesmärk on müüa 2025. aastaks üle 1 miljoni mudeli üle maailma. Hyundai tutvustas hiljuti IONIQ EV-brändi, mille nimesildi alla kuuluvad kolm spetsiaalset EV-d. IONIQ 5, 6 ja 7 jõuavad kohale 2024. aastaks.

Hyundai Motor Groupi osana on Kia oma Plan S strateegia raames pühendunud ka täiselektrilisele tulevikule. Järgmise paari aasta jooksul plaanib Kia välja anda seitse spetsiaalset EV mudelit.

4. RWD & AWD jõuülekanne

Uuel E-GMP platvormil on saadaval paar erinevat draivi seadistust. Uute mudelite väljalaskmisel on juhtidel võimalus valida tagaveo (RWD) või nelikveo (AWD) vahel.

AWD-ga kaasasolevatel mudelitel võib olla täiendav elektrimootor, mis teeb selle nii ees kui ka taga. AWD seadistusega tuleb kaasa ka EV käigukasti lahklüliti, mis juhib ühendust esirataste ja lisamootori vahel. Samuti võimaldab see juhil lülituda AWD ja FWD režiimide vahel, et kohaneda praeguste teeoludega.

5. Maksimeeritud siseruum

Hyundai Kia elektriauto moodulplatvorm

E-GMP platvormil on pikk teljevahe, õhuke kokpitimoodul ning lühikesed üleulatused ees ja taga, mis kõik võimaldavad rohkem siseruumi.

Kabiinil on tasane põrand, kuna aku asub salongi all. Aku paigutus tähendab, et reisijatel on rohkem jalaruumi ning suurem kontroll esi- ja tagaistmete paigutuse üle.

6. Tõhus elektrifitseerimissüsteem

Võimas mootor, EV jõuülekanne ja inverter on E-GMP platvormi elektrisüsteemi komponendid. Kõik kolm elementi on kokku pandud ühte kompaktsesse moodulisse.

Seadistamine võimaldab silmapaistvat jõudlust, mootori maksimaalset kiirust tõstetakse umbes 70% rohkem kui olemasolevatel mootoritel. Mootor on väiksem kui enamik, kuid suudab siiski pakkuda sarnast jõudlust, olles samas ruumiliselt ja kõrguselt tõhusam.

7. Tugev jõudlus

E-GMP platvorm tagab umbes 300 miilise sõiduulatuse ja sobib kasutamiseks ka suure jõudlusega mudelites.

Uue platvormi ulatuse paljastamisel teatati ka, et platvormil sõitvate EV-de kiirendus on nullist 62 MPH-ni vähem kui 3,5 sekundiga, rääkimata tippkiirusest 260 MPH. Need numbrid panevad selle samale tasemele nagu Ferrari, Porsche ja Lamborghini.

8. Genesis EV

Ametlikus pressiteates teatati, et uus platvorm on mõeldud Kia ja Hyundai mudelitele, kuid teame ka, et E-GMP ilmub ka Genesise luksusmudelitesse.

Genesisel on praegu arendamisel täielikult elektriline kompaktne ristmik, koodnimega EW. See mudel on kavas välja anda 2021. aasta lõpus. Platvormi kasutatakse ka tulevastes Genesise EV mudelites, millest mõned kuuluvad suure jõudlusega sõidukite kategooriasse.

sarnased postitused

Leave a Reply