GT500, me armastame sind alati

2
GT500, me armastame sind alati

Kõigepealt paneme paika stseeni. Rehvisuits ja põlenud kumm täidavad õhku, kui suur koletis nurgast nurka triivib. Ülelaadur ulgub ja massiivne V8 haugub ja karjub minema.

Hullu tipul annab ikooniline Whitney Houston välja oma kuulsa 1992. aasta hiti “I will always love you”, kui see koletis tõmbub kaugusesse, jätkates kummi põletamist, kui see karjub minema.

See on armastuskiri Ford Mustang GT500-le. Armastuskiri ühele suurimale sõidukile, mis Detroidist eales on välja tulnud, ja kõige ennekuulmatumale Mustangile, mis kunagi tänavatele on jõudnud.

Tehkem kummardus meie peagi kadunud armastusele.

Mitte järjekordne lahkuminek?!

Kuigi me armastame Ford Mustang GT500, ei kuulu see 2023. aasta hooajal meie autoparki.

Vaata, suhteid on raske korda saada. See nõuab võrdselt usaldust, usaldusväärsust ja soovi hoida asju värskena ja lõbusana, et see leek kuumaks hoida. Noh, Ford GT500 oli omamoodi põnev, kirglik suhe, mis teil oli ülikooli ajal. See oli meeletult lõbus, kuid lõpuks ei õnnestunud see tegelikult pikas perspektiivis. Meie Ferrari, Porsche, Corvette ja Lamborghini on abielumaterjal, kuid GT500 sai lõpuks pigem paiskama.

Kahjuks tabas GT500 sama saatus nagu meie McLaren, nimelt läks see katki… nagu kogu aeg! Iga kord, kui tunneme elevust, et Mustang GT500 on taas jalule tõusnud, tabab see kriitilises osas järjekordset juhuslikku riket, mis jätaks selle teiseks rajapäevaks kõrvale. Sellise jässaka ja vastupidava masina puhul ei kannataks see kindlasti lõuale koputada. Nagu kõik muu pärast COVIDi, oli võimsa GT500 parandamiseks vajalikke osi äärmiselt raske saada ja need olid uskumatult kallid. Ausalt öeldes oli traagiline seda asja nii palju kõrvalt näha, sest see on nii rikkaliku ajalooga imeline masin.

Kust see kõik algas

Tänapäeval on Carroll Shelby ja Mustang peaaegu kõikjal, kuid 1960ndatel õppisid nad alles tantsima. Shelby esimene eritootmine oli ikooniline GT350, millele järgnes peagi Hertz GT350-H Rent-A-Racer. Nagu kõik võidusõiduautod, teenisid need Mustangid oma jõudluse usaldusväärsuse, vähendades kaalu, lisades võimsust ja täiustades kõike alates jõuülekandest kuni šassiini. Need olid õhukese looriga homologeerimise eripakkumised, mis ausalt öeldes olid tänaval kohatud.

Foto: Caranddriver.com

1967. aastaks tahtis Shelby midagi täiesti teistsugust, midagi suurema jõuga. Tõeline muskelauto, mis on tehtud Shelby viisil ja 67-tolline GT500 oli see. Ford ja Shelby töötasid välja 428 kuuptollise V8 (see on 7,0 liitrit teile meetermõõdustiku armastajate jaoks), mis andis 355 hobujõudu ja 420 naela pöördemomenti. Lisaks lisandunud jõule hoolitsesid šassii eest jäigemad esivedrud, täiustatud külglibisemiskindlus ja Gabrieli amortisaatorid. Pakuti 4-käigulist manuaal- või 3-käigulist automaatkasti, kuid enamus müüdi käigukastina.

Aasta hiljem sündis GT500KR, mille võimsus ulatus peaaegu 400 hobujõuni, kuid see oli lühiajaline. 1971. aastaks oli liin naftakriisi tõttu surnud. Kuid see taaselustati 2007. aastal pärast “Retro Revival” S197 Mustangi tutvustamist. Shelby oli tagasi sadulas, kuid seekord nõudis ta ülelaadimist – 500 hobujõudu, kui täpne olla! Aasta kohta oli 2007. aasta GT500 kiire. Tõesti-tõesti, kiire, aga seda oli ka jube peotäis rajal. Tahked teljed ei ole kurvides just suurepärased.

Foto: MotorTrend.com

Kui Mustangi 2011. aastal värskendati, värskendati ka GT500, kuid pärast täiesti uut Mustangi debüüti läks see 2015. aasta pühvlite moodi. Mudel, mis oli lahjem, tigedam ja ehitatud nii, et see suudab toime tulla enamaga kui lihtsalt sirgel kiirelt sõitma. Fordil kuluks 2020. aastani, et tulla välja uusima Mustangi GT500 versiooniga ja noh, see oli seda kuradi ootamist väärt.

Meil oli häid aegu

Olgu, nii et see asi on hull ja see ei vabanda selle pärast, kuidas see töö tehtud saab. Lõppude lõpuks, kui pakid 760 hobujõudu tohutu pika kapoti alla, märkavad inimesed seda. See mitte ainult ei ole nii kiire kui võimalik, vaid on ka kurvides märkimisväärselt viisakas. Kas see on Porsche või Ferrari tasemel täpne? Ei. Kas see on täpne selle kohta, mis peaks olema üle-ameerikalik muskelauto? Looda sa.

Selle asjaga sõitmine on metsik kogemus ja meie instruktorid nautisid väga kiirete ringiaegade kirjapanekut. Tagaveoga võimsuse vähendamine oli lõpuks peamine väljakutse, kuid kogu see jõud ja kogu see hullumeelsus on lihtsalt suur vana naerutünn. Meile meeldis see, kuni asjad hakkasid valesti minema.

Kas me saame öelda punased lipud?

Xtreme Xperience'i Mustang Shelby GT500 Pit Lane'is Utah' motospordilinnakus

…Ja mitte nii head ajad

Kuigi me armastame Ford GT500, pole see lihtsalt meie tegevuse jaoks hea, sest see pole lihtsalt piisavalt vastupidav, et igal nädalavahetusel sõita.

Meie aja jooksul on need vaid mõned probleemid, millega me kokku puutusime.

  • Rikkis ülelaadurid (ühel autol on seda 3 korda parandatud/vahetatud)
  • Katalüüsmuunduri rike
  • Ülekuumenemisega seotud käigukastiprobleemid põhjustavad ka kehva käiguvahetuse

Nagu me mainisime, osutus selle eritellimusel valmistatud Mustangi parandamiseks osade hankimine meie meeskonna jaoks probleemiks. Ühel hetkel ootasime üle kahe kuu, et saada tükid väljalaskesüsteemi vahetamiseks! Ettevõttele, kes teenib raha autode käitamisest, ei sobinud see hästi. Lisaks jäid inimesed, kes broneerisid ja kavatsesid GT500-ga sõita, pidevalt külma käest välja jätta. Pole lahe.

Tänaval või nädalavahetustel sõitmiseks, suurepärane. Jälgite seda igal nädalal?

See olen mina, mitte sina.

Xtreme Xperience.s Mustang Shelby GT500, mis sõidab võidusõidurajal

Kas see on “Hiljemini näeme?”

Praegu, jah, peame selle lahti laskma, kuid see ei tähenda, et kõige vastikum Mustang ei jõuaks lõpuks tagasi meie lennukiparki.
Ford plaanib GT500 teise versiooni väljalaskmine 2026. aastal, jälgides täpselt 2024. aasta Mustangi uskumatult hoogsa tootesarja ilmumist. On üsna suur võimalus, et Xtreme Xperience on selle koletise ostmise nimekirjas, kuid aeg näitab, kas ja millal see päev tegelikult teoks saab. Alati, kui silmapiiril on uus Shelby, lendavad kuulujutud ja me üritame kuulujutuveskit nii hästi kui võimalik vältida.

Sõidame välja

Olgu, meie Mustang hakkab karjamaale jõudma, kuid see ei tähenda, et te ei saaks veel üht metsikut sõitu teha!

Ülejäänud 2022. aastaks on Ford Shelby GT500 endiselt sõitmiseks saadaval ja me tahame, et te tuleksite välja ja kogeksite seda üle-Ameerika koletist enne, kui on liiga hilja. Teil on võimalus õppida selle metsiku hobuse taltsutamist meie juhendajatelt, kes on veetnud tunde, et õppida ja lihvida parimaid tehnikaid, et saavutada maksimaalne ringiaeg. Lõppude lõpuks ei saa te lihtsalt 760 hobujõu ja tagaveo ümber paisata, seda tuleb armastavalt ja õrna puudutusega käsitleda.

Nii et ärge alistuge FOMO-le. Minge siit välja ja sõitke selle asjaga, et näha, miks me sellest ilma jääme, kuigi see on olnud nii valus südames.

Xtreme Xperience'i Mustang Shelby GT500 Pit Lane'is Utah' motospordilinnakus
Leidke oma ketas

The post GT500, me armastame sind alati appeared first on Xtreme Xperience.

Leave a Reply