Kia suuremate ja täissuuruses sedaanide ajalugu (VIII osa)

2
Kia suuremate ja täissuuruses sedaanide ajalugu (VIII osa)

Naaseme Kia suurte sedaanide ajaloo juurde täna, hetkel pärast K7 turuletulekut. Kia 2010. aastate täissuuruses esiajam, K7 kandis kõigil eksporditurgudel nime Cadenza ja see oli kahjuks stiilis Opiruse (Põhja-Ameerikas Amanti) järglane. Kia palkas Peter Schreyeri tema pikaajalisest töökohast Volkswageni kontsernis, et juhatada sisse uus stiiliajastu Kias.

Kuigi see tuli müügile 2010. mudeliaastal, polnud Kia veel päris valmis Cadenzat Põhja-Ameerika turule saatma. Pidades silmas Amanti üldist tagasilükkamist, kutsus Kia Schreyerit Cadenzat värskendama ja luksuslikumaks muutma enne selle Põhja-Ameerika turuletoomist.

Kia teatas 2013. aasta jaanuaris, et pakub Cadenzat Põhja-Ameerikas alates 2014. mudeliaastast. Enne müügile jõudmist muutis Kia oma suurt sedaani esi- ja tagaklambri redigeerimisega. See oli katse lisada Cadenzale täiendavat euroopalikku stiilipõnevust ja eemalduda selle üsna mahedast originaalsest välimusest.

Muudatused koosnesid valdavalt eelmainitud klipitöötlustest, aga ka uuest rattakujundusest. 2014. aasta Cadenza iluvõre võttis debüütliku välimuse lihtsate kroomitud horisontaalsete ribade asemel võrgusilma mustri. Võre oli väiksem kui varem ja madalam. Selle eesmine klamber oli äsja ümbritsetud plastikuga, mis oli kujundatud kapoti pikendusena. See tähendas, et kapoti suletud joon ei asunud enam võre ülemises servas, vaid oli keset eikuskit.

Võre kuju täiustati täpsema Tiger Nose’i välimusega selle ülemistes ja alumistes süvendites ning vana versiooni kilbi kuju muudeti defineeritumaks trapetsikujuliseks. Seevastu alumine tõkestus sai vähem detaile: alumine iluvõre muutus laiemaks ja mõlemal küljel udutulesid sisaldanud sektsioonid kahanesid.

Nimetatud udutuled olid varasemast väiksemad, kuid säilitasid sarnase kuju. Udutuled kaotasid oma kroomitud detailid, kuna selle ala viimistlus rändas laternat sisaldava eraldi sektsiooni alumisse serva. Sealne trimm oli suurem kui varem ja võttis agressiivse uime kuju. Agressiivsemad olid ka esituled, mis säilitasid oma välise kuju, kuid nägid seest teravamalt välja. HiD-lambid nägid välja paremini kui varem.

Uimetaoline ääriku ääris tõmbas pilku uuele mitme kodaraga rattakujundusele, mis kahekordistas ratta kodarate arvu 10-lt 20-le ja nägi välja kaasaegsem. Rattad olid üks ainsatest muudatustest Cadenza küljel, välja arvatud küljepeeglite viimistlusvärskendus. Peeglite alumine veerand oli varem kerevärvi, kuid 2014. aasta värskendus muutis selle osa mustaks.

Tagaosa sai Cadenza varasemast veidi teravama pagasiruumi kuju, mis sobitas kerge muudatusega tagatulede disaini. Uuendatud lambid olid teravama trapetsikujulise kujuga ja neil puudus kumer alumine serv, mis muutis need veidi välja Volkswagen. Nad olid ka objektiivi alt vaadates lihtsamad, kuna saabusid LED-valgustid. Mujal tagumises osas kandis ümberkujundatud kaitseraua õhemat kroomitud kaunistusriba ja visuaalse huvi pakkumiseks lisati punased helkurläätsed. Samuti vaadati läbi kahekordsed väljalaskedetailid, kuna trapetsidest said ovaalsed.

Cadenza interjöör koges 2014. aasta värskendusega märkimisväärset uuendust, kuna Kia kavatses auto konkureerida Põhja-Ameerika premium-turu madalamal tasemel. Möödas oli pöörane väljalõigatud kilbi kuju keskmisel virnal, mis asendati palju moodsama ujuva disainiga. Materjale täiustati, viimistlust muudeti silmale sisukamaks ja ilmus puit.

Keskmises virnas domineeris suur värviline teabe- ja meelelahutuslik puuteekraan. Varem oli ekraan väiksem ja sellel olid punased pikslid koos reisi põhiteabega. Keskmise virna nupud töötati täielikult ümber ja nägid välja uhkemad ja moodsamad. Ka mõõdikud olid uued; Kia moderniseeriti suure pühkimisnõelaga keskse spidomeetri abil, nagu Mercedes-Benz.

Põhja-Ameerika Cadenza (nagu Amanti) oli mõeldud väärtuspakkumisega premium-autoks ja pakkus (standardina) sellist varustust, mis tavaliselt maksab tuhandeid lisatasusid või mida tema konkurentsis ei leitud. Kia oli Cadenza standardvarustuses valge, beeži või musta värviga Nappa nahkistmed. Navigatsioon ja eelmainitud toretsevad rattad kuulusid samuti standardvarustusse. Nahkistmed olid ees soojendusega ja juhil oli valikuline ventilatsioon. Ka tagumised välimised istmed võivad olla soojendusega ja tagaistujad saavad soovi korral kahekordse klaasiga katuseluugi kaudu loomulikku valgust kogeda.

Kõik Põhja-Ameerika turul olevad Cadenzad kasutasid sama 3,3-liitrist Lambda seeria V6, võimsaimat esimese põlvkonna Cadenza pakutavat mootorit. See andis 290 hobujõudu ja 255 naela pöördemomenti – tollal konkurentsivõimeline (kuid mitte sportlik). Vabastamisel leidis ajakirjandus üldiselt, et Cadenza on kena auto. Siiski ei olnud see nii pudrune ja mugav kui midagi Avaloni sarnast ega olnud nii sportlik kui Acura ega luksuslik kui Lexus. Cadenza oli kindlalt keskteel – ja see ei olnud soodne positsioon, kui esiküljel olev märk täpselt ei sobinud karjuda “Premium sedaan.”

Kõigi oma standardfunktsioonidega hindas Kia Cadenzat pigem Acura TL-i või Lexus ES-i kui sarnasema või pehmema konkurentsiga, nagu Nissan Maxima või Toyota Avalon. Alumise Limited trimmi eest küsiti 35 900 dollarit (korrektselt 44 859 dollarit), kõrgetasemelise Premiumi puhul aga 41 900 dollarit (52 357 dollarit).

Kahjuks ei olnud Cadenza 2014. aastal pakutud rohkem-vähem pakkumine enamiku klientide jaoks ahvatlev. 2014. aasta mudeliaastana 2013. aastal müüdi 8626 ja kalendriaastal 2014 müüdi veel 9267. 2015. aastal langes see arv 7343-ni ja 2016. aastal taas 4738-ni.

Ja kui need Ameerika arvud tundusid ebamäärased, võtke arvesse Kanada oma: aastatel 2013–2016 müüsid Kanada Kia edasimüüjad 694 Kadentsid kokku. Esimese põlvkonna bänneriaasta oli seal 2013, kus müüdi 195 tükki. Ebameeldivalt oli Kia 2017. mudeliaastaks valmis täiesti uue Cadenzaga, mida me katame teise osamaksena.

Praegu astume veel kord tagasi kümnendivahetusele. Aastal 2010, kui Cadenza oli Kia uhiuus sedaan, oli see olemas teine arenduses olev suur uus Kia, mis oli veelgi suurem, kallim ja luksuslikum. Esimest korda pärast 2002. aasta Mazda Sentialt pärit Enterprise’i valmistus Kia müüma täissuuruses tagaveoga luksusautot. See oli K900 aeg.

Uue Kia alus pärineb Hyundailt, nagu arvata võib. Hyundai töötas paar aastat tagasi oma lipulaevale välja järglase ja 2010. aastal tutvustas lõpuks oma teise põlvkonna Equust. Hyundai esimene Equus oli tegelikult Mitsubishi disain, mille arendusse oli Hyundai oma panus. Ligi 200-tolline sedaan oli esiveoline ja kasutas pikisuunalist V6 või V8 mootorit. Nii Hyundai kui ka Mitsubishi tootsid uusi sedaane (ja limusiine) oma tehastes. Kui Mitsubishi Dignity oli täielik flopp, siis Hyundai Equus oli tohutult populaarne ja sai a prestiižne suur luksussedaan Lõuna-Koreas. See jäi tootmisesse aastatel 1999–2009.

2010. aastal asendati selle uue tagaveoga Equus, mis oli puhta Hyundai disain ja mida müüdi Põhja-Ameerika turul minimaalse eduga alates 2010. aastast. Kia kasutas oma uues Equuse tagaveoplatvormi BH-L. luksusauto, Kia kasutuses nimega KH-L. See oleks esimene tagaveoga sedaan Kia, mida Põhja-Ameerikas kunagi müüdi (nende teine ​​kaasaegne tagaveoline asi oli sageli unustatud Borrego maastur.)

Sarnaselt Cadenzaga kujundas K900 Peter Schreyer. See kirjutati ka 2000. aastate lõpus, vahetult pärast kaubamärgi Tiger Nose ümberkujundamist. Vaatamata palju erinevale missioonile nägi K900 (ülal) välja Cadenzaga väga sarnane. Järgmine kord tuleme sealt järgi.

[Images: Hyundai, Kia]

Hakka TTAC-i siseringi. Hankige uusim uudisedfunktsioonid, TTAC võtab ja kõik muu, mis jõuab autode kohta kõigepealt tõeni tellides meie uudiskiri.

sarnased postitused

Leave a Reply