McLaren F1 on kõige kallim oksjonil müüdud auto

1
McLaren F1 on kõige kallim oksjonil müüdud auto
Pilt: Gooding & Company

McLaren F1-st on saanud 2021. aasta kalleim oksjonil müüdud auto.

F1 – üks hinnatumaid kollektsiooniautosid oma harulduse ja autoajaloos koha poolest – sai eelmisel aastal kõige kallimaks oksjonil müüdud autoks, kui see müüdi Pebble Beachil 20,5 miljoni USA dollari eest. Sellest sai ka kõige kallim McLaren F1, mis kunagi müüdud.

McLaren F1 on Gordon Murray looming, keda on peetud kõigi aegade üheks suurimaks autoinseneriks. Üks põhjusi, miks F1 väga ihaldatakse, on selle mootor: BMW välja töötatud ja ehitatud 6,1-liitrine vabalthingav V12 mootor.

f1 mclaren
Pilt: Gooding & Company

BMW V12 arendamine on omaette lugu. Murrayl ei olnud F1 jaoks oma mootori väljatöötamiseks piisavalt eelarvet, mistõttu otsis ta selle asemel välja mõned maailma parimad mootoriehitajad. Murrayl oli mootorile esitatavate nõuete nimekiri ja ta ei olnud nõus ühegi osas järeleandmisi tegema. Algselt läks ta Hondasse, kuid lükati tagasi. Seejärel pöördus ta BMW M-s Paul Rosche poole, kes on tema isiklik sõber ja kes lõpuks väljakutse vastu võttis.

Nõuded olid, et mootor pidi olema V12, vabalthingav, vähemalt 100 hobujõudu liitri kohta ja kõrgetel pööretel. BMW M meeskonnal õnnestus kõik Murray kastidesse linnuke teha ning nende loodud vabalthingavat V12 on kiidetud kui meistriteost ja kõigi aegade üht parimat mootorit.

f1 mclaren
Pilt: Gooding & Company

Paljud peavad F1-d esimeseks hüperautoks ja kuna aastatel 1992–1998 toodeti vaid 106 autot, on see tänapäeval üks hinnatumaid sõidukeid maailmas. See siin esitletav F1 on viimistletud Creighton Browni värviga, mida tasakaalustab elegantne helepruun ja punakaspruun interjöör. Pole üllatav, et autot on kasutatud säästlikult, selle V12 mootoriga on registreeritud vaid 243 miili.

Teistes hüperautouudistes korraldab Los Angelese Peterseni automuuseum praegu kaheosalist näitust pealkirjaga “Hypercars: The Allure of the Extreme”. Näituse esimene osa kestab kuni 22. septembrini, kus on Bugatti Veyron 16.4 ja McLaren Speedtail. Teine osa kestab 17. septembrist 2022 kuni 14. maini 2023. Kui otsite autolaenu ilma krediidikontrollita, klõpsake nuppu siin.

Rohkemate autode lugemiseks klõpsake siin.

sarnased postitused

Leave a Reply