McLaren kutsus tulekahjukaebuste tõttu tagasi superautod

0
McLaren kutsus tulekahjukaebuste tõttu tagasi superautod

Briti ettevõte Mclaren kutsus tulekahjukaebuste tõttu tagasi superautod. Ettevõte tegi asja kohta avalduse, milles palus klientidel ohutuse huvides oma Mclarenid edasimüüjatesse tagasi saata. Ettevõtte andmetel kutsutakse tagasi umbes 2800 autot, sealhulgas mainekaid mudeleid, nagu Mclaren Senna, 720S ja palju muud.

Otsus puudutab aastatel 2016–2020 müüdud sõidukeid. Mõjutatud on ka 2017–2019 mudel 570GT ja 2020 GT. Kinnitatud teadete kohaselt on tulekahju põhjuseks kütusepaagi alla asetatud vahtpolster. See vaht imab vett ja seejärel korrodeerib kütusepaaki. Paagist lekib gaas ja see viib lõpuks tulekahjuni. Ettevõte lisab vahtpadja teemüra minimeerimiseks ja salongi puhtuse säilitamiseks.

Mclaren mõistis vahu põhjustatud ohtu, kui kaks nende sõidukit tulid sisse sama probleemiga. Nad tegid otsuse, et kaitsta oma kliente ja nende mainet, kutsudes tagasi kõik asjakohased sõidukid. Ameerika riikliku maanteede liiklusohutuse administratsiooni (NHTSA) andmetel on Mclaren lubanud vahu ja ka roostetanud kütusepaagi tasuta välja vahetada.

Kõiki teisi Mclareni sõidukeid, millel pole vahtpolsterdust, pole tagasi kutsutud. 720S on otsusest kõige raskemini mõjutatud. Kuid maine osas on kõige rängemalt kannatada saanud miljonidollariline Mclaren Senna, mis on saanud nime kuulsa vormel-1 piloodi Aryton Senna järgi. Senna on piiratud väljalaskega auto, mida valmistatakse ja müüakse vaid 500 eksemplari. Tootjad pöörasid erilist tähelepanu ideele tänavalegaalsest autost, mis võiks rajal esineda. Senna on ehitatud kiirust silmas pidades ja see näeb välja õige osa.

McLareni superauto süttib põlema 10

Kogu auto on ehitatud süsinikkiust, et minimeerida kaalu ja sees magab näljane mootor. Pärast ärkamist toodab mürisev 4,0-liitrine kahe turboga V8 mootor 789 hj ja 590 naela pöördemomenti ning läheb nullist kuuekümneni vaid 2,8 sekundiga. Tippkiirus on 211 miili tunnis. McLaren on astunud sammu kaugemale ja kujutanud ette ainult rajale mõeldud Sennat, mida nimetatakse Senna GTR-iks. Sellel autol on senisest veelgi suurem survejõud ja ka rohkem hobujõude. Briti mark kavatses neid ehitada 75 ja kõik müüdi rekordajaga.

Ettevõte ei ole veel oma klientidele ametlikku teadet saatnud, kuid loodame, et see juhtub peagi.

McLareni superautod tules – fotogalerii

sarnased postitused

Leave a Reply