Mercedes-AMG One valmistub Nürburgringi rekordikatseks

2
Mercedes-AMG One valmistub Nürburgringi rekordikatseks

Car Spy Media poolt youtube’is esitletud videos sõidab Mercedes-AMG One Nurburgringi võidusõidurajal paar kiiret ringi, treenides ilmselt katseks ületada seeriaauto kiireima ringi rekord.

Foto: Jäädvustatud ekraan Youtube car Spy Media

Kakskümmend aastat tagasi võistlesid superautod üksteisega, et näha, milline neist suudab saavutada suurema tippkiiruse. Tänapäeval ei mängi enam tähtsaimat rolli tippkiirus, vaid väledus. Ja seetõttu on hüperautode tänane standard kiireim ring Nürburgringi pikal ringil.

Car Spy Media avaldas täna youtube’is 6-minutilise video, milles uus Mercedes-AMG üks siseneb Nürburgringi ringrajale ja teeb mõned kiired ringid ilmselt eesmärgiga teha seadistusi tulevaseks rekordringiks.

Esialgu on auto jäädvustatud hipodroomi sissepääsu juures ja minutil 0:24 saab tagumisest paremalt lugeda saksa keeles “Nicht ofen (Ära ava)”. Allkirjad Dale ja Ibrahim.
Kaks sekundit hiljem, kell 0:26, on tagumiselt vasakult küljelt seekord inglise keeles lugeda: “Eemalda ettevaatlikult. Termopaarid tehnilisel paneelil. Vaata Dale või Ibrahim.
Me ei tea Dale’i ega Ibrahimit, kuid tõenäoliselt on nemad uue Mercedese hüperauto erinevate seadistuste eest vastutavad insenerid.

Seejärel, kell 0:56, algab aerodünaamiline show. Juht vajutab roolil olevat nuppu, mis avab esitiibadel olevad tuulutusavad ja pikendab tagatiiba. Juht jätkab mõne jõuülekande seadistusega rooli all paremal asuvast nupust ning siseneb seejärel rajale ja hakkab läbima paar väga kiiret ringi. Järgmistest minutitest on näha, et Mercedes-AMG One on kurvides väga kiire ja kere veeremine on praktiliselt null, täpselt nagu F1 autol.

Hetkel hoiab Nürburgringi seeriaautode rekordit Porsche 911 GT2 RS ajaga 6:43.30, registreeritud 14. juunil 2021. Kuid vaevalt saab seda Porschet seeriatootmisautoks nimetada, kuna sellel on Manthey Performance Kit , muudatustega šassiis, aerodünaamikas ja pidurites.

Teisel kohal on Mercedes-AMG GT Black Series 6:43,62 minutiga 2020. aasta oktoobris, mis on 1,3 sekundit kiirem kui Lamborghini Aventador SVJ.

Me ei tea, kui kiire F1 auto Nürburgringi pikal ringil on, kuid 2018. aastal saavutas Porsche 919 Hybrid Evo Timo Bernhardiga roolis uskumatu 5:19,546 minutiga. Me ei tee ennustusi, kuid arvame, et Mercedes-AMG One võib jääda mõne sekundi võrra alla rekordi, mille püstitas seeriatootmise autode rekordit hoidev Manthey-Performance komplekt Porsche 911 GT2 RS.

Aktiivse aerodünaamika ja tõukurvarrasvedrustusega, F1-autolt võetud 1,6-liitrise 574 hj V6 mootoriga koos elektrilise turboülelaaduriga ja veel kahe elektrimootoriga esisillal arendab Mercedes-AMG kokku 1063 hj. AMG One saavutab 100 km/h 2,9 sekundiga ja 200 km/h kõigest 7 sekundiga, kui käivitatakse režiimis Race, Race Plus ja Strat 2. Programmid Race2 ja Strat2 on mõeldud ainult võidusõidurajale ning vedrustust on ees 37 ja taga 30 mm madalamal. Strat2 programmides on vedrustus isegi tugevam kui Race Plusis.

sarnased postitused

Leave a Reply