Mercedes-Benz Vision EQXX jõuab võidusõidurajale

2
Mercedes-Benz Vision EQXX jõuab võidusõidurajale

Mercedes-Benz ei ehitanud Vision EQXX lihtsalt selleks, et ühekordsel esitlusel kena etendust teha. Nad ehitasid selle, et testida tehnoloogiat, mis on muutnud selle Saksa autotootja sõnul maailma kõige tõhusamaks autoks. Aga kas on?

Carwowi Mat Watson hakkas sellele küsimusele vastust otsima. Kas auto, mille Mercedes jaanuaris CES-il esitles, on maailma tõhusaim?

Mitte kaua aega tagasi läbis see ühe laadimisega 747 miili (1202 kilomeetrit) Saksamaalt Stuttgartist Ühendkuningriigis Silverstone’i hipodroomini. Tegemist on Mercedes-AMG Petronase vormel 1 meeskonna testirajaga, nii et iga kolmeharulise tähe logo omanik peaks end siin koduselt tundma.

100 kWh aku, nagu EQS 450+, salvestab energiat. Kuid pakk võtab 50% vähem ruumi ja on 30% kergem. Kaalu vähendamine ja optimeeritud aerodünaamika on see, kuidas Mercedes suutis sellise tõhususe saavutada. Lihtsalt lühike meeldetuletus: selle rekordiline õhutakistustegur on vaid 0,17. Samal ajal peatub EQS 0,20 juures ja see on kõigi seeriatootmise mudelite madalaim takistustegur.

Lisaks on maja katusel 117 päikesepatarei Visioon EQXX mis pakuvad kontseptsioonile täiendavalt 25 kilomeetrit (15,5 miili) sõiduulatust.

EQXX ei ole just sportauto, sest Mercedes pole selle jaoks mõeldud. Pidage meeles, et kogu töö teeb ära ainult üks 180 kW elektrimootor.

Nüüd läheb EQXX tagasi Silverstone’i uueks testiks Carwowi Mat Watsoni käes. Tema seltsi hoiab Mercedese insener.

Koos panevad nad kontseptsiooni läbi 0–60 miili tunnis (96 km/h) rutiini. Kui palju selle kontseptsiooni saavutamiseks kulus, näete allolevast videost.

Vihje: Mercedes Vision EQXX saavutatavad näitajad võivad olla üsna pettumust valmistavad.

Ja veel üks asi: pardal on “daam”. Mida ta plaanib? Vaadake altpoolt.

VIDEO:

sarnased postitused

Leave a Reply