Mercedes CLE Coupe paljastab oma B-piilari

2
Mercedes CLE Coupe paljastab oma B-piilari

Pärast seda, kui esitlesime eelmisel kuul esimesi spioonifotosid Mercedes CLE Cabrioletist, on Mercedes CLE Coupe Sindelfingeni tehase katsetes maskeeritud.

Nagu teatasime, on Mercedes otsustanud kitsendada kupeede ja kabriolettide valikut, et eraldada rohkem raha elektrimudelitele. Seega kadus valikust S-klassi kupee, samas kui Mercedese C-klassi kupee ja E-klassi kupee asendatakse ühe mudeliga nimega Mercedes CLE Coupe (kupee A 236 Cabrio jaoks koodnimi C 236).

Eelmisel kuul esitlesime esimesi spioonikaadreid Mercedes CLE Cabriost, mis kasutab pehmet katust nagu kõigi 4-kohaliste Mercedese kabriotel.

Mõni päev tagasi märgati Sindelfingeni tehase ümbruses tehtud katsetel Mercedes CLE kupeeversiooni.
Uus CLE Coupe kasutab MRA II platvormi koos uue C-klassi esiteljega ja tulevase E-klassiga (W214), mis on saadaval alates 2023. aastast.

Esimestel spioonifotodelt on näha, et Mercedes CLE Coupe saab B-piilariga nagu Mercedese C-klassi kupee. Praegusel Mercedese E-klassi kupeel on hoopis nooblim lahendus, ilma B-piilarita, nagu Mercedese S-klassi kupee puhul.

B-piilari olemasolu on märk sellest, et CLE Coupe paigutatakse Mercedese C-klassi kupeele lähemale kui E-klassi kupee.
Mercedes on seda lähenemist varemgi kasutanud. Enne praeguse põlvkonna C-klassi kupee/E-klassi kupeed oli Mercedes E-klassi kupee, millel oli E-klassi optika, kuid C-klassi odavam platvorm.

Olles C-klassile lähemal, võtab Mercedes CLE Coupe üle 4-silindrilised diisel- ja bensiinimootorid C-klassi sedaanilt koos leebe hübriidtehnoloogiaga (ISG ja 48V võrk). Pole teada, kas Mercedes hakkab CLE Coupe’le ka PHEV-versioone pakkuma, kuna C-klassi uus suurem aku piiraks selles sportlikus kupee ruumis.

Ootame aga elektrifitseeritud AMG-versiooni, millel on 4-silindriline mootor ja elektrimootor, mille võimsus on umbes 550 hj nagu eelseisval AMG C 63-l. Uut CLE Coupe’d hakatakse tootma Bremeni tehases.

Käivad kuuldused, et Mercedes kaalus ka neljaukselist kupeed, kuid on sellest ajast loobunud, ilmselt selleks, et vältida Mercedes CLS-i elu keeruliseks muutmist, mille olemasolu on juba 4-ukseline Mercedes-AMG GT surve all.

sarnased postitused

Leave a Reply