Milliseid dokumente tõlkida Mercedese ostmiseks Saksamaal

2
Milliseid dokumente tõlkida Mercedese ostmiseks Saksamaal

Nii et olete otsustanud lõpuks Saksamaalt Mercedese osta? Enne raha ülekandmist ja lõpuks õnnelikuks Saksa sõidukiomanikuks saamist peaksite teadma palju asju.

pildi autor Håkon Sataøen peal Eemaldage pritsmed

Et oma kogemust pingevabamaks ja palju kiiremaks muuta, on vajalik ka konkreetsete dokumentide tõlkimine. See aitab vältida juriidilisi probleeme, kui ületate Saksamaa piiri või tegelema registreerimisprobleemidega. Kuna sakslased on reeglina üsna nõudlikud, siis soovitatakse reeglistikku mitte kunagi eirata. Lihtsa väljapääsu valimine muudab asja ainult ohtlikuks ja nõuab veelgi ootamatumaid makseid.

Kuna valikus on palju mudeleid ja erisoodustuste loend, ärge unustage, et keeleprobleem (kui te ei oska hästi saksa keelt) jääb alati tõsiseks probleemiks, mida tuleb kaaluda. Ehkki võite rääkida edasimüüjaga, kes oskab hästi inglise keelt, ei tööta see tõlkimist vajavate dokumentidega. Olenemata sellest, kas plaanite osta oma Mercedese otse tootjalt või tegelete juba kasutuses olnud inglise keele kaaskõneleja autoga, tuleb tõlkida sama komplekt olulisi dokumente.

Mercedese ostmisel Saksamaal on oluline dokumentide tõlkimine

– Kindlustustõend.

Tuntud ka kui Versicherungsnachweis, on see üks dokumentidest, mis tuleb tõlkida, kui olete välismaalane. The parimad tõlkebürood saab seda teie eest samal päeval teha, kuid võib tekkida ootamine, kuna edasimüüja Saksamaa esindajatel kulub teie kindlustuse registreerimiseks ja analüüsimiseks tavaliselt 2-3 päeva. Kui teil on elamisloa dokument, võivad teil vajalikud dokumendid juba olemas olla, kuid veenduge, et need kehtiksid vähemalt kolm kuud pärast saabumist.

– auto omandiõigust tõendav dokument.

Tuntud ka kui Kfz lühikirjeldus, see on üks tähtsamaid dokumente, mis on saksa keeles, kuna peate esitama tõendi oma omandiõiguse kohta. Olenevalt tulevikuplaanidest on soovitatav see dokument tõlkida ka inglise või mõnesse muusse keelde. See dokument ei ole registreerimise tõend, vaid ainult paber, mis räägib teie omandiõigusest koos teie ostu andmetega ja teie õigustega konkreetsele sõidukile.

– mootorsõidukite osakonna heakskiidukiri.

Külastades Kfz Zulassungstelle on isikule registreeritud numbrimärgi saamiseks kohustuslik. See protsess kulgeb tavaliselt kiiremini kui ülejäänud, eriti kui olete välismaalane, kes ostab Saksamaalt uue auto. Veenduge, et esitaksite kõik tõlgitud dokumendid, mis kinnitavad teie isikut ja lisate teavet karistusregistrite puudumise kohta nii ELis kui ka väljaspool, kui tulete näiteks Ameerika Ühendriikidest. Veenduge, et väldite levinud vead oma numbrimärki puudutava tehnilise dokumentatsiooni käsitlemisel, kuna sakslased armastavad lisada erinevat teavet, mis kehtib ainult Saksamaa kodanikele. Enamik ametlikke Mercedese edasimüüjaid selgitavad hea meelega iseärasusi, kui küsite juba enne ostu sooritamist.

– Kehtiva ID-kaardi tõlge.

See dokument tuleks tõlkida ja sellest peaks saama teie peamine prioriteet, kuna Saksa ametnikud nõuavad seda enamikus etappides. Kui midagi jääb ebaselgeks, võib olla vajalik esitada mitu koopiat ja manustada faile, täites erinevaid veebivorme. Välismaalasena peaksite enne Saksamaal ostu sooritamist esitama oma juhiloa ja tõlkima teabe oma meditsiiniliste probleemide kohta (kui neid on!).

– maksustamist tõendav dokument.

Nad nimetavad seda “steuerlicher Nachweis“, mis võib kõlada natuke hirmutavalt! Saksa ametnikud küsivad teilt alati saksa- ja inglisekeelset maksudokumenti, enne kui nad esitavad spetsiaalse dokumendi, mis tõendab, et teil on auto ostmiseks piisavalt raha. Ostuprotsessiga on vaja alustada ametnikel ja pankadel. Võimalik, et peate tõlkima oma pangast mitu finantsdokumenti või isegi avama konto kohapeal. Kuigi viimane pole alati vajalik, võib see olla kasulik valik, kui võib vaja minna veelgi rohkem tõlketööd. Ärge laske sellel end ehmatada ja rääkige alati edasimüüjatega täiendavatest dokumendispetsiifikatest.

Märge: kui osta plaanitava Mercedesega on kaasas tehniline juhend (tavaliselt saksakeelne), siis on alati hea ka see tõlkida, nii et ei pea poolprofessionaalset abi otsides Saksa foorumeid lehitsema. Kui teil on emakeelne juhend, aitab see säästa aega ja raha, kuna olulised terminid ja pardaarvuti sõnumid tõlgivad asjatundlikud spetsialistid!

Muud olulised aspektid, mida tuleks arvesse võtta

Kui plaanite Saksamaale oma hinnalise Mercedese ostmiseks reisida, tuleb arvestada ka paljude muude asjadega. Hinnake täiesti uue mudeli või suurepärases seisukorras sõiduki ostmise plusse ja miinuseid. Sellel on alati kaasas hinnasilt nagu Mercedese kaubamärk ei ole odav variant, mida kaaluda. Siiski võtke alati aega, et näha, millised allahindlused võivad olla saadaval ja millised vanemad mudelid on hea allahindlusega. Soovitatav on veeta Saksamaal vähemalt kaks nädalat, et uurida võimalusi ja rääkida edasimüüjatega, sest mõned kuumad pakkumised võivad ilmuda mitu päeva pärast saabumist. Praktika näitab, et tasub oodata.

Teised probleemid, millega tuleb enne ostmist tegeleda, hõlmavad endalt küsimist, kui palju soovite kulutada ja mida täpselt kavatsete oma ostuga saavutada. Kas soovite sõita läbi linna või elada maal, kus teed pole nii head? Kas plaanite sõita kodust kontorisse või kasutada autot pikamaareisiks? Need küsimused on olulised, kuna peate seda teavet jagama edasimüüjatega, kes võivad oma kogemuste ja autode otstarbe põhjal esitada mitmeid soovitusi. Lõppude lõpuks, ostes oma Mercedes Neuwagen (Seda nad kutsuvad Mercedeseks, kui see on uus!) või otsivad “etwas Gebrauchtwagen” (midagi saksakeelsest kasutatud sõidukite terminist, see on alati suur vastutus, mis võtab alati aega!

BIO

Diane oli alati pehme koht Saksa kvaliteedi ja eriti Mercedese kaubamärgi suhtes. Koolitaja ja professionaalse keeleteadlasena otsib ta parimaid lahendusi, et aidata inimestel kasutada haridust ja võõrkeeli, et asju lihtsamaks muuta. Järgige Diane’i, et õppida maailma avastama ja oma ettevõtmistega edu saavutama.

sarnased postitused

Leave a Reply