Näpunäiteid maastikul ellujäämiseks

0
Näpunäiteid maastikul ellujäämiseks

Off-road seiklus on mõeldud ainult neile, kes on väljakutseks valmis. See pole mõeldud nõrga südamega ega laiskadele. Looduses viibides saavad asjad määrdunud – päris räpased. Me räägime rehvide kinnijäämisest muda sisse, liivast, mis lämmatab teie nägu, ja vee imbumisest teie maasturisse. Sellised olud muudavad sõitmise äärmiselt keeruliseks, kuid samavõrd põnevaks.

Maastikusõit on kunst, mis nõuab alati täiuslikku kontrolli oma sõiduki üle. Keegi pole sündinud oskustega. Me kõik läbime õppimise protsessi, mis nõuab vigade tegemist ja nende parandamist, kuni maastikusõidu kunst muutub teiseks. See protsess võtab aga aega ja paljudel teist ei pruugi see olla. Seega anname teile siin mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad teil maastikuseiklustele hoogu anda.

Valmis seadma

Maastikul sõitmine võib olla põnev ja lõbus, kuid see on ka väga ohtlik, kui te ei ole ettevaatlik. Ainus asi, mis teid seal turvaliselt hoiab, on teie maastur, mis tähendab, et teie sõiduk peab olema puutumata seisukorras, kui soovite porirajale sõita. Peaksite kontrollima oma maasturi vedelikke, sealhulgas mootoriõli taset ja jahutusvedelikku. Erilist tähelepanu vajavad ka pidurid, klaasipuhastid ja rehvid. Peale selle pakkige reisiks vajalikud esemed, nagu kindad, taskulambid ja toit.

Teadmine on jõud

Kui plaanite oma seiklust, peaksite sellesse kaasama oma sõbrad või pere. Pole midagi paremat kui sõber, kes on rasketes olukordades selja taga. Kui aga otsustate neid mitte kaasa võtta, hoidke neid vähemalt kogu oma plaani ja marsruudiga kursis, et kui midagi läheb valesti, teavad nad, kust teid otsida.

Kannatlikkust! Kannatlikkust! Kannatlikkust!

Maastikusõit erineb oluliselt teie igapäevasest sõidust. Peate olema kogu aeg valvas, uurima maastikku enne teid ja juhtima seda meisterlikult. Kuid ennekõike peate olema kannatlik, sest üks vale liigutus reetlikul maastikul võib tähendada erinevust elu ja surma vahel.

Ostke maastikuvarustust

Maasturid on loodud taluma maastikusõidu stressi. Saate oma ekspeditsiooni lõpule viia ilma, et peaksite oma sõidukit uuendama, kuid see ei tee halba, kui hankite täiendavat abi maastikuvarustuse näol. Investeerige mõnesse iga ilmaga matti, lisavarurehvi, tugevasse veokonksu või köis ja võib-olla paar eredat LED-valgustit, et öösel asju selgelt näha.

Siin on see! Pidage meeles nõuandeid ja proovige neid järgmisel ekskursioonil rakendada.

Leave a Reply