Mis tuleb kohe meelde, kui mõelda Itaalia autodele?
Eeskujulikud kujundused, mille on loonud legendaarsed treeneritöökojad nagu Pininfarina? Vormel 1 autod selga pandud Rosso Scuderia kihutades mööda legendaarseid ringradasid nagu Monza ja Mugello Tifosi terviseks? V12 mootorid, mis mürisevad ja karjuvad 1000 märatseva härja iseloomuga? Supermodellid, kes saabuvad superautodega, kes kannavad selga viimast moodi ühest kümnest Itaalia moemajast?
Noh, sõbrad, te poleks ainsad, kes arvavad, et Itaalia autokultuur seisneb kiiruses ja kõiges Bellissimo. Meile meeldivad Xtreme Xperience’is kõik Itaalia superautodega seotud küsimused ja oleme uhkelt esindatud paljudega meie Open Roadi ja Track Day üritustel.
Kas soovite teada, miks Itaalia superautod valitsevad? Lisateabe saamiseks lugege edasi.
Itaalia autokultuur
Itaalia autokultuur on ühesõnaga ainulaadne. Sarnaselt toidule ja moele on itaallastel viis muuta igapäevased asjad erakordseks armastuse ja kire väljendusteks.
Külastage Itaaliat ja teid rabab tohutult palju erinevaid autosid ja absoluutset kiirusehimu, mis näiliselt on igal itaallasel. Paljud taksojuhid ja kohalikud elanikud ütlevad teile, et stopptuled ja stoppmärgid on vaid soovitused ja et itaallased kiirustavad alati kuhugi jõudma. See on teravas vastuolus sellega, kuidas enamik itaallasi elab oma igapäevast elu, mis on aeglane ja metoodiline, nautides iga viimast veinilonksu ja viimset toidupuru.
Me käsitleme kõiki suuremaid Itaalia automarke, kuid olgem ausad, kui mõtlete Itaalia kiirusele, mõtlete Lamborghinile ja Ferrarile.
Lamborghini ja Ferrari ajalugu
Scuderia Ferrari (Ferrari tall) võib oma juured ulatuda aegadesse, mil Enzo Ferrari töötas teises legendaarses Itaalia ettevõttes Alfa Romeo. Enzol oli alati kiindumus võidusõidule ja Alfa Romeo algusaegadel juhtis ta nende teedrajavat võidusõidudivisjoni kuni 1939. aastani. Ta lahkus, ütleme nii, “küsitavates” tingimustes ja lubas, et ei kasuta Ferrari nime seoses võidusõiduga. autot vähemalt neli aastat. Noh, kaks aastat hiljem tootis ta juba oma käe all Fiati võidusõiduautot, millel oli kõik Ferrari osad peale nime. Reegleid järgides? See on itaalia viis.
1947. aastaks tootis Ferrari oma autosid, osaledes samal ajal võidusõidul. Tegelikult müüs Enzo autosid AINULT Scuderia Ferrari rahastamiseks ja siseringi teadlaste sõnul tegi ta seda üsna vastumeelselt. Ausalt öeldes olid 50-60ndad Ferrari maanteeautode jaoks tõeline kuldajastu ja nende toodetud asjad olid aukartustäratavalt täiuslikud. See oli ka vormel 1 koidiku ning Ferrari ja Fordi eepiliste lahingute aeg Le Mansis. Pärast aastate jooksul toimunud ülevõtmisi ja väljaostmisi on Ferrari endiselt väljapaistev võidusõidumark maailmas ja üks väärtuslikemaid kaubamärke maailmas.

Itaalia Emilia-Romagna piirkonna viinamarjakasvatuspiirkonna põllumeestele sündinud Ferruccio Lamborghini on ebatõenäoline superauto edulugu. Pärast II maailmasõda nägi Lamborghini turul vajadust taskukohase ja tõhusa traktori järele. Lamborghini Trattori (traktor) oli kohe edukas. Sündinud nokitsejana oli talle nooruses meeldinud ehitada kiireid Fiat Topolino, kuid nüüd, kui traktoriärist oli rohkem vara, hakkas ta ostma suuremaid ja paremaid Itaalia autosid, nagu Alfa Romeo ja Lancia oma.
Naljakas saatuses on Automobili Lamborghini asutamine tihedalt seotud tüliga Ferrariga. Ferruccio sõnul olid Ferrarid õhukese looriga võidusõiduautod, mis ei kuulunud tänavale. Need olid valjud, ebamugavad ja ebausaldusväärsed. Ta tõi need mured Enzole otse ette ja ta vallandati väidetavalt oma kabinetist välja visamisega. Niisiis, mida Lamborghini tegi? Ta võttis oma inseneriteadmised ja ehitas oma autofirma. 1963. aastaks oli ta asutatud ja valmis rokkima.
Kuigi algsed Lamborghini autod olid head, kahvatusid need kõige käivitanud superauto Miura ees. Lisaks uskumatule välimusele kasutas 1967. aasta Miura ebaharilikku keskmise mootoriga põiki paigaldatud paigutust, et paremini jaotada kaalu ja aidata kaasa veojõule. Paljud arvavad, et Miura on kõigi aegade ilusaim superauto, kuid pole vaidlust selles, et keskmootoriga paigutusest saab kuni tänaseni superautode standardseade. Kui ikooniline see on?

Ülejäänu, nagu öeldakse, on ajalugu. Pärast mitmekordset ostmist ja müüki sattus Lamborghini 1990. aastate lõpus lõpuks Volkswageni kontserni kätte. Sealt edasi arendasid nad kaasaegseid legende nagu Murcielago ja Gallardo ning seejärel Huracani ja Aventadori juurde. See, mida nad oma tormilise ajaloo jooksul ei lakanud olema, on erakordselt huvitav, dramaatiline ja 100% itaaliapärane.
Mamma Mia, rohkem marke ja mudeleid
Kuigi Enrico Bernardi ehitas 1884. aastal gaasimootoriga kolmerattalise mootorratta, algas Itaalia autokultuur tegelikult nelja tähega: FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino). Giovanni Agnelli asutatud Fiat pani Itaalia autotootmise kaardile. Varased Fiati sõidukid olid segu odavatest, kuid stiilsetest utilitaarsetest transpordivahenditest, nagu Fiat “Zero”, ja hulludest, salvestusi purustavatest sõidukitest, nagu “Torino metsaline” oma 28,5-liitrise mootoriga. Jah, sa lugesid õigesti, 28,5 LIITRIT.


Foto: autoglym.com
Fiati ajaloo jooksul jätkasid nad sõidukite tootmist, mis ületasid motospordi barjääri, samas tootsid nad ka utilitaarseid sõidukeid, mis olid odavad, kuid millel oli siiski eriline stiil. Teise maailmasõja lõppedes tootis Fiat sõidukeid, mis olid taas stiilsed, kuid vastasid siiski sõjajärgse Itaalia ühiskonna vajadustele. Nimelt Fiat 500 “Topolino” – sõiduk, mis oli meeletult tilluke ja väike, kuid suutis siiski kuni neljale inimesele autosse kiiluda. Ülekaalukalt on nad aga kõige kuulsamad oma ikoonilise Fiat 500 poolest, mis müüdi aastatel 1955–1975 üle 3,9 miljoni ühiku.
Me ei saa mainida ikoonilisi Itaalia marke, mainimata Alfa Romeot. Alfa Romeo on tagumikku löönud ja nimesid võtnud alates 1910. aastast ja võidusõitu teinud alates 1911. aastast. Maailmas pole ühtegi marki, millel oleks rohkem võidusõite kui Alfa, ning Ferrarile omane tõukejõuks oli korruseline kaubamärk. Kuigi Enzo Ferrari lahkumine oli proovilepanev, ei lõpetanud nad kunagi oma suure jõudlusega sõidukite tootmist, viimistlemist ja turustamist, mis võimaldaks neil võistelda kõiges alates rallist kuni vormel 1-ni. Tegelikult oli Alfa Romeo see, kes võttis ruudulise lipu. Vormel 1 Grand Prix avavõistlus Torinos.
Asjatundlikkuse rajale viimine
Autosport ja Itaalia käivad käsikäes viisil, millele vähesed teised riigid saavad pretendeerida. Tegelikult on legendaarse võidusõidusarja vormel 1, mis on nüüdseks ülemaailmne nähtus, juured Itaalias juba 1946. aastal. Torino Grand Prix nime all tuntud maanteevõistlus oli kindlate reeglitega vormistatud võidusõit (vormel). mida järgisid sellised tootjad nagu Alfa Romeo, Maserati ja ERA. 1950. aastaks vormistati Formula World Drivers Championship (WDC) ja esimene maailmameistrivõistlus toimus 1950. aastal Silverstone’is.
Esimesel kümnendil varastas Argentiinas sündinud Juan Manuel Fangio ja tema tiitli võitnud Alfa Romeo 159 pealkirju kogu maailmas. Fangio võitis aastatel 1951, 1954, 1955, 1956 ja 1957 – rekord, mis püsis kuni Michael Schumacheri purustamiseni 2003. aastal. Jah, peaaegu 50 aastat kuulus F1 rekord Alfa Romeo piloodile. Kui palju rohkem tänavakrediiti saavad itaallased sellest saada?!

Foto: Lennart Coopmans
Kas mäletate kogu seda Ferrari draamat tema lahkumisega Alfa Romeost? Noh, Enzo tõeline lõppeesmärk saavutati 1948. aastal, kui tema 12-silindriline Tipo 125 karjus sanktsioneerimata Grand Prix ürituste ümber kõikjal maailmas. 1950. aastaks, vormel 1 esimeseks ametlikuks WDC aastaks, oli Scuderia Ferrari rokkimiseks valmis ja sellest ajast saadik on see püsinud.
Kõigist vormel 1 meeskondadest on Ferrari selles kõige kauem osalenud. Ütleme nii, et kui teil on oma fännibaasile konkreetne nimi, siis teate, et olete jõudnud motospordi kurikuulsuse tippu.
Kogege Lamborghinit ja Ferrarit Xtreme Xperience’iga
Teame, et sulle meeldib sõita Itaalia superautodega ja seepärast on meie legendaarsete superautode pargis kaksteist Ferrarit ja üksteist Lamborghinit! Pole midagi muud kui gaasihoova otse alla vajutada ja tunda, kuidas tasapinnaline vända V8 või vihane V10 karjub kuni kolmekohalise kiiruseni. Iga kurv, iga gaasihoob ja Heraklese piduritega kiirusest alla vedamine on ainulaadselt erilised.

Meil on saadaval nii Ferrari kui ka Lamborghini nii meie võidusõidurajal kui ka avatud maanteedel. Mis võiks olla parem kui Lamborghini Huracan Spyder, mis karjub mõnel Ameerika parimal tagateel? Kui teil on vajadus Itaalia kiiruse järele ja soovite end selle liikmeks Tifosi Scuderia Ferrari jaoks, siis istumisaega meie 488 superautost koosnevas autopargis.
Tõsiselt, mida sa ootad?
Forza Azzurri!
The post Pasta, pizza ja superautod: see on itaalia viis appeared first on Xtreme Xperience.