Rehvisuitsusse kadunud: superautode puudus

2
Rehvisuitsusse kadunud: superautode puudus

Kui teil pole õnnestunud viimase 2 aasta jooksul võrgust välja elada, olete kahtlemata teadlik ülemaailmsest tarnepuudusest, mis meie turge jätkuvalt vaevab. Jah, COVID pööras maailma tõesti tagurpidi ja üks peamisi kohti, kus sellel on olnud kohutav ja lainetav mõju, on ülemaailmne autoturg.

See, mis toimub, rikub tõesti taju. Esinduses puuduvad uued autod ja tarbijad ostavad kasutatud autosid, nagu need lähevad moest välja. Olukorra tegelikkus võib tunduda üsna nukker ja seda kõike juhib väike killuke. Jah, pisike räni pooljuhtkiip.

Lisaks igapäevastele pendelrändeautodele, kodumaistele muskelautodele ja põhimõtteliselt kõigele, mis sinna vahele jääb; see globaalne kiibipuudus on superautode kättesaadavusele drastiliselt mõjunud. Jah, superautode haruldane õhk pole globaalse pandeemia mõjude suhtes immuunne, aga miks?

Uurime, mis kurat tegelikult toimub.

Superautode puudus: mida see kõik tähendab?

Maailma juhtivate tootjate superautosid ei toodeta just massiliselt. Mõnikord, isegi kui maailm ei ole rõhuva pandeemia käes, võib superautode saamine meie autoparki olla suur väljakutse.

Neid eritellimusel valmistatud autosid ehitatakse sageli eritellimusel ja tavaliselt naudivad nad edukat kasutatud turgu, kus austajad ostavad ja müüvad oma superautosid. Isegi ilma superautode puuduseta võimaldab mõne sõiduki haruldus neid tavaturgudel hinnata, mitte odavneda.

Ah, aga see on kõike muud kui tavaline turg. Superautosid ei ole mitte ainult uskumatult raske tehasest hankida tootmistasandi tarnepuuduse tõttu, vaid ka kasutatud superautode turgu mõjutab tohutult puudus.

See kõik toob kaasa tohutud viivitused tehasest, uute autode kõrgem hind, mudelite nappus ja kasutatud superautode kõrgem hind.

Kaks 991.2 Porsche 911 GT3 RS superautot istuvad Xtreme Xperience'i garaažis.  Üks on valge, teine ​​on roheline.

Ränist pooljuhid ja superautod. Miks on puudus?

Tänapäeva kaasaegne superauto on täiustatud masin, millel on superarvuti jagu andmeid ja töötlemisvõimet, täiustatud mootorihaldussüsteemid ja naeruväärsed interjööri meelelahutussüsteemid. Võtke võrrandist ära tagasihoidlik räni pooljuhtkiip ja järsku polegi superauto enam nii super.

Aga mis juhtus kõigi kiipidega?

Paljude tarbijate jaoks on teadmatus õndsus globaalsete tarneahela probleemide lahendamisel. See sageli üksluine teema, mis on nüüd tulise arutelu allikas, on viinud superautode puuduse murdepunkti. Lihtsamalt öeldes peatas COVID sõna otseses mõttes sõidukite ja sõidukiosade tootmise kogu maailmas.

Olukord ei ole viimase 2 aasta jooksul tõesti paranenud, kasutatud autode puudus kasvab iga kuuga. Nüüd, kui tarbijate nõudlus kasvab, pole sõidukite ehitamiseks lihtsalt piisavalt komponente ja seetõttu ei tule tehastest välja piisavalt sõidukeid tarbijate nõudluse rahuldamiseks. Sõidukid, mis tehasest välja jõuavad, jäävad nüüd tööjõupuuduse tõttu Ameerika sadamatesse kinni.

Neli superautot on pargitud Xtreme Xperience'i garaaži ees ja ootavad laadimist kaubamärgiga poolveokile.

Jah.

Ülemaailmse autoturu reaalsus on see, et superautod ei ole ainsad sõidukid, mida see siin mõjutab. Kõik, alates kütusesäästlikest hübriididest kuni tavaliste pendelautodeni, kasutab oma näiliselt tagasihoidlikumates seadmetes täiustatud ränikiipe.

Andmed näitavad ka, et rikkad fännid ostavad autosid kiiremini kui kunagi varem. Nimetage seda hirmuks, kutsuge seda kogumiseks, nimetage seda kuidas iganes soovite; Sellised ettevõtted nagu Xtreme Xperience saavad osta järjest vähem superautosid.

Seega on meil ülemaailmne uute autode varuosade defitsiit, kahaneva varuga kasutatud autode turg ja rikkad ostjad, kes ostavad superautosid, mille hind on tunduvalt kõrgem kui turuväärtus.

Xtreme Xperience'i tehnikud vaatavad kahte äsja hangitud Dodge Charger Hellcati ja uut Nissan GT-R-i, kumbki garaažis autotõstukil.

Kaua see jama kestab?

Kui kaua on superautode puudus?

Tööstusekspertide, näiteks AutoNationi tegevjuhi Mike Jacksoni sõnul ei tohiks tarbijad oodata hinnakorrektsiooni enne 2022. aasta teist poolt. Teised, nagu CarMaxi tegevjuht Jim Lyski, märgivad, et nende arvates jätkavad kasutatud autode hinnatõusud 2022. aastal ja pärast seda. .

Kuigi need andmed ja teave järgivad tarbijatele suunatud autosid rohkem kui superautosid, võite eeldada, et superautode turg peegeldab kasutatud autode ja uute autode turgu sarnaselt.

Huvitaval kombel eraldavad sellised tootjad nagu Volkswagen oma silikoonkiibi ressursse oma esmaklassiliste ja superautode kaubamärkidele. Lamborghini, mis on nüüd Volkswageni katuse all, näitab, et neil ei ole Volkswageni ressursside eraldamise tõttu tarnepuudust.

Punane Corvette C8 ja punane Lamborghini Huracan EVO, mõlemad 2020. aasta mudeliaastad, istuvad Xtreme Xperience'i garaažis heledad ja läikivad.

Ärge muretsege! Meil on superautod!

Teame, et see kõik kõlab väga sünge, kuid ärge kartke superautosid armastavaid sõpru.

Kuigi meie ostjate meeskonnal on olnud uskumatult raske leida uusi superautosid, mida meie autoparki tuua, olles sageli tegelenud 10–15% või suurema juurdehindlusega, on meil palju superautosid, mida saate kogeda.

Mõned turuletulekud on hilinenud, selles pole kahtlust, kuid oleme pidevalt ühenduses oma austajatega, et hankida teile kogemiseks maailma parimaid superautosid.

Siin on asi, me pole superautode mängus just uustulnuk ja meil on suurepärane autopark, mis on kasutusvalmis. Kas olete valmis lükkama Mercedes-Benz AMG GT R? Kuidas oleks uskumatu Porsche 718 Cayman GT4-ga? Jah, me kaitsesime teid.

Jah, see on õige, meie autopargis on endiselt palju superautosid, mis on loodud põnevust tekitama, ja vajame vaid, et tulete välja ja panete oma närvid proovile.

Niisiis, kas olete valmis? Arvasime nii.

Kohtumiseni juhiistmel.

The post Lost In Tire Smoke: The Supercar Shortage appeared first on Xtreme Xperience.

Leave a Reply